Hikvision DS-KIS204T Video Door Phone
Hikvision Villa Analog Video Intercom Kit, including DS-KB2411-IM and DS-KH2220-S, 5-meter 4-wire cable, European power supply adaptor, Door Station: Built-in Omnidirectional Microphone, Built-in Loudspeaker, Indoor Station: 7-Inch Colorful TFT LCD, Display Resolution 1920 × 1080.
Hikvision DS-KIS204T
| Door station | |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Lens | 1/2.7″ CMOS |
| FOV | Horizontal: 66.2°,Vertical: 37.2° |
| Door station | |
| Audio input | Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | Built-in loudspeaker |
| Door station | |
| I/O output | 1 relay output |
| Four-wire | 1 four-wire interface (1-ch video input, 1-ch audio input/output, 1-ch power, supply, 1-ch grounding) |
| Door station | |
| Power supply | 12 VDC |
| Power consumption | Max. 5W |
| Working temperature | -10° C to + 55° C (14° F to 131° F) |
| Working humidity | 10% to 90% |
| Dimensions | 128 mm × 42 mm × 24.8 mm |
| Indoor station | |
| Operation method | Physical button |
| Type | 7-inch colorful TFT LCD |
| Resolution | 800 × 480 |
| Indoor station | |
| Audio input | Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | Built-in loudspeaker |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Indoor station | |
| Power supply | 12 VDC |
| Power consumption | ≤5 W |
| Working temperature | -10° C to + 55° C (14° F to 131° F) |
| Working humidity | 10% to 90% |
| Dimensions (W× H × D) | 195.8 mm × 132.8 mm × 18.39 mm |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
HIKVISION 2MP TURBO HD INDOOR DS-2CE76D0T-EXIPF
HIKVISION 4 CHANNEL DVR 7104HGHI-K1
Hikvision DS-7104HGHI-K1 4 Ch 1080p Mini 1U H.265 DVR, H.265 pro+ compression, Encoding ability up to 1080p Lite @ 15 fps, 5 signals input adaptively (HDTVI/AHD/CVI/CVBS/IP), 1-ch (up to 5-ch) IP Camera can be connected on Enhanced IP Mode, Audio Input/Output, Total Bandwidth: 64Mbps, 1 SATA interface (Up to 4 TB capacity for each disk), 12 VDC, 1.5 A.
HIKVISION 5MP INDOOR DOME DS-2CE76H0T-ITPF
Resolution
5MP (2560 × 1944 Resolution) Fixed Turret Turbo CameraIR Range
EXIR 2.0: advanced infrared technology with 20m IR distanceFrame Rate
5M@20fps, 4M@30fps, 4M@25fps, 1080p@30fps, 1080p@25fpsSmart Features
DWDR/BLC/HLC/Global, 2D DNR, AGC, Day & Night ModeVideo Output Mode
4 in 1 Video Output (Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)Field Of View
Horizontal FOV: 85°, Vertical FOV: 63°, Diagonal FOV:110°HIKVISION 5MP TURBO AUDIO FIXED DS-2CE76H0T-ITPFS
Resolution
5MP (2560 × 1944 Resolution) Audio Fixed Turret Turbo HD CameraIR Range
Smart IR, up to 20m IR distanceBuilt-in Mic
Audio over Coaxial Cable, Built-in MicFrame Rate
TVI: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps, 1080P@30fps, 1080P@25fps CVI: 4MP@30fps, 4MP@25fps AHD: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fpsSmart Features
DWDR/BLC/HLC/Global, 2D DNR, AGC, Day & Night ModeVideo Output Mode
4 in 1 Video Output (Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)Function
Brightness, Sharpness, Mirror, Smart IRField Of View
Horizontal FOV: 85.5° Vertical FOV: 63.7° Diagonal FOV: 110.7°Hikvision DS-3E0105P-E-M POE SWITCH
Hikvision DS-7108NI-Q1/M NVR
Hikvision DS-7604NI-Q1 NVR
Hikvision DS-7608NI-Q2 NVR
Network Video Recorder
- H.265+/H.265/H.264/H.264+ video formats
- Connectable to the third-party network cameras
- Up to 16 IP cameras can be connected
- Recording at up to 8 MP resolution
- Supports live view, storage, and playback of the connected camera at up to 8 MP resolution
- HDMI and VGA independent outputs

Reviews
There are no reviews yet.