HIKVISION 5MP TURBO AUDIO FIXED DS-2CE76H0T-ITPFS
₨ 8,000 Original price was: ₨ 8,000.₨ 7,800Current price is: ₨ 7,800.
Hikvision DS-2CE76H0T-ITPFS 5MP Audio Camera, 2560 × 1944 Resolution, Digital WDR, Smart IR, up to 20m IR distance, Audio over coaxial cable, Built-in Mic, 4 in 1 video output (switchable TVI/AHD/CVI/CVBS), 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps, 1080P@30fps, 1080P@25fps, DWDR/BLC/HLC, Day & Night.
Resolution
5MP (2560 × 1944 Resolution) Audio Fixed Turret Turbo HD Camera
IR Range
Smart IR, up to 20m IR distance
Built-in Mic
Audio over Coaxial Cable, Built-in Mic
Frame Rate
TVI: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps, 1080P@30fps, 1080P@25fps
CVI: 4MP@30fps, 4MP@25fps
AHD: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps
Smart Features
DWDR/BLC/HLC/Global, 2D DNR, AGC, Day & Night Mode
Video Output Mode
4 in 1 Video Output (Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)
Function
Brightness, Sharpness, Mirror, Smart IR
Field Of View
Horizontal FOV: 85.5°
Vertical FOV: 63.7°
Diagonal FOV: 110.7°
| Camera | |
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Signal System | PAL / NTSC |
| Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Frame Rate | TVI: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps, 1080P@30fps, 1080P@25fps
CVI: 4MP@30fps, 4MP@25fps AHD: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps CVBS: PAL / NTSC |
| Min. illumination | 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1 / 25 s to 1 / 50, 000 s NTSC: 1 / 30 s to 1 / 50, 000 s |
| Lens | 2.8 mm |
| Field of View | Horizontal FOV: 85.5°, Vertical FOV: 63.7°, Diagonal FOV: 110.7° |
| Lens Mount | M12 |
| Day & Night | ICR |
| WDR (Wide Dynamic Range) | Digital WDR |
| Audio | Built-in mic |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 75°, Rotation: 0 to 360° |
| Menu | |
| Image Mode | STD / HIGH-SAT |
| AGC | Yes |
| Day / Night Mode | Auto / Color / BW (Black and White) |
| White Balance | Auto / Manual |
| AE (Auto Exposure) Mode | DWDR / BLC / HLC / Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Language | English |
| Function | Brightness, Sharpness, Mirror, Smart IR |
| Interface | |
| Video Output | Switchable TVI / AHD / CVI / CVBS |
| General | |
| Operating Conditions | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%
*You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Power Consumption | Max. 3.7 W |
| Material | Plastic |
| IR Range | Up to 20 m |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimensions | Φ 84.6 mm × 78.9 mm (Φ 3.33″ × 3.11″) |
| Weight | Approx. 140.5 g (0.31 lb.) |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
HIKVISION 2MP COLORVU INDOOR DS-2CE70DF0T-PF
Resolution
2MP (1920x1080p) ColorVu Indoor Fixed Turret CameraColorVu Camera
24/7 color imaging with F1.0 apertureSupplemental Light
Up to 20 m white light distance for bright night imagingFrame Rate
1080p@25fps/30fpsSmart Features
DWDR, 3D DNR, BLC, HLCVideo Output Mode
One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)HIKVISION 2MP COLORVU OUTDOOR DS-2CE10DF0T-PF
Resolution
High quality imaging with 2 MP (1920 × 1080) resolutionColorVu Camera
2 MP ColorVu Fixed Mini Bullet CameraWhite Light
Up to 20m white light distance for Bright Night ImagingFunction
Brightness, Mirror, Sharpness, Anti-Banding, Smart LightFrame Rate
1080p@25fpsSmart Features
Digital WDR, BLC, HLC, GlobalVideo Output Mode
Switchable TVI/AHD/CVI/CVBSProtection Level
IP67 WeatherproofHIKVISION 2MP TURBO HD INDOOR DS-2CE76D0T-EXIPF
HIKVISION 5MP DUAL LIGHT WITH AUDIO DS-2CE16K0T-LPFS
Dual Light Audio Camera
Hikvision DS-2CE16K0T-LPFS 3K Dual Light Audio Fixed Mini Bullet CameraIR Range
Up to 25m IR distance for bright night imagingFrame Rate
3K@20 fps, 4 MP@25 fps/30 fps, 1080p@25 fps/30 fpsWhite Light
Up to 20m white light distance for bright night imagingAudio
Built-in Microphone, Transmits audio over the coaxial cableProtection Level
Water and dust resistant (IP67)HIKVISION 5MP INDOOR DOME DS-2CE76H0T-ITPF
Resolution
5MP (2560 × 1944 Resolution) Fixed Turret Turbo CameraIR Range
EXIR 2.0: advanced infrared technology with 20m IR distanceFrame Rate
5M@20fps, 4M@30fps, 4M@25fps, 1080p@30fps, 1080p@25fpsSmart Features
DWDR/BLC/HLC/Global, 2D DNR, AGC, Day & Night ModeVideo Output Mode
4 in 1 Video Output (Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)Field Of View
Horizontal FOV: 85°, Vertical FOV: 63°, Diagonal FOV:110°Hikvision DS-7604NI-K1 NVR
Hikvision DS-7604NI-Q1 NVR
Hikvision DS-7608NI-Q2 NVR
Network Video Recorder
- H.265+/H.265/H.264/H.264+ video formats
- Connectable to the third-party network cameras
- Up to 16 IP cameras can be connected
- Recording at up to 8 MP resolution
- Supports live view, storage, and playback of the connected camera at up to 8 MP resolution
- HDMI and VGA independent outputs

Reviews
There are no reviews yet.