Hikvision 7608NI-Q1 8 CH NVR
₨ 21,500 Original price was: ₨ 21,500.₨ 21,000Current price is: ₨ 21,000.
Hikvision 7600 Series 8-ch NVR, Incoming / Outgoing Bandwidth: 80Mbps / 80Mbps, Upto 8MP Recording Resolution with H.265+ Support, 1-ch@8MP and 4-ch@1080p Decoding capability, 1 SATA Interface, Support up to 6TB HDD, HDMI/VGA Output Resolution : 4K / 1080p, Support 1-ch two way audio , 1U chassis, W/O HDD.
Hikvision 7608NI-Q1 8 CH NVR
IP Video Input
Up to 8 IP cameras can be connected
Decoding Format
Supports H.265+/H.265/H.264+/H.264 Video formats
Decoding Capacity
1-ch @ 8 MP / 4-ch @ 1080p
Bandwidth
Incoming bandwidth: 80 Mbps
Outgoing bandwidth: 80 Mbps
Video Output
VGA/HDMI Output
SATA Interface
1 SATA interface connectable for recording and backup
Resolution
Live view, storage, and playback of the connected camera at up to 8 MP resolution
Smart Function
Centralized management of IP cameras
VCA detection alarm
| Video/Audio input | |
| IP video input | 8-ch |
| Up to 8 MP resolution | |
| Two-way audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| Network | |
| Incoming bandwidth | 80 Mbps |
| Outgoing bandwidth | 80 Mbps |
| Video/Audio output | |
| Recording resolution | 8 MP / 6 MP / 5 MP / 4 MP / 3 MP / 1080p / UXGA Â / 720p / VGA / 4CIF / DCIF / 2CIF / CIF / QCIF |
| HDMI output resolution | 1-ch, 4K (3840 Ă— 2160) / 30Hz, 1920 Ă— 1080p / 60Hz, 1600 Ă— 1200 / 60Hz, 1280 Ă— 1024 / 60Hz, 1280 Ă— 720 / 60Hz, 1024 Ă— 768 / 60Hz |
| VGA output resolution | 1-ch, 1920 Ă— 1080p / 60Hz, 1280 Ă— 1024 / 60Hz, 1280 Ă— 720 / 60Hz, 1024 Ă— 768 / 60Hz |
| Audio output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | |
| Decoding format | H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ / MPEG4 |
| Live view  /  Playback resolution | 8 MP / 6 MP / 5 MP / 4 MP / 3 MP / 1080p / UXGA  / 720p / VGA / 4CIF / DCIF / 2CIF / CIF / QCIF |
| Synchronous playback | 8-ch |
| Capability | 1-ch @ 8 MP / 4-ch @ 1080p |
| Network management | |
| Network protocols | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnPâ„¢, HTTPS |
| Hard disk | |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 6TB capacity for each disk |
| External interface | |
| Network interface | 1, RJ-45 10 / 100 / 1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| USB interface | 2 Ă— USB 2.0 |
| General | |
| Power supply | 12 VDC |
| Power | ≤ 18W |
| Consumption (without hard disk) | ≤ 10 W |
| Working temperature | -10 to +55º C (+14 to +131º F) |
| Working humidity | 10 to 90 % |
| Chassis | 1U chassis |
| Dimensions (W Ă— D Ă— H) | 315 Ă— 240 Ă— 48 mm (12.4″ Ă— 9.4″ Ă— 1.9″) |
| Weight(without hard disk) | ≤ 1 kg (2.2 lb) |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
HIKVISION 2MP COLORVU INDOOR DS-2CE70DF0T-PF
Resolution
2MP (1920x1080p)Â ColorVu Indoor Fixed Turret CameraColorVu Camera
24/7 color imaging with F1.0 apertureSupplemental Light
Up to 20 m white light distance for bright night imagingFrame Rate
1080p@25fps/30fpsSmart Features
DWDR, 3D DNR, BLC, HLCVideo Output Mode
One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)HIKVISION 2MP COLORVU OUTDOOR DS-2CE10DF0T-PF
Resolution
High quality imaging with 2 MP (1920 Ă— 1080) resolutionColorVu Camera
2 MP ColorVu Fixed Mini Bullet CameraWhite Light
Up to 20m white light distance for Bright Night ImagingFunction
Brightness, Mirror, Sharpness, Anti-Banding, Smart LightFrame Rate
1080p@25fpsSmart Features
Digital WDR, BLC, HLC, GlobalVideo Output Mode
Switchable TVI/AHD/CVI/CVBSProtection Level
IP67 WeatherproofHIKVISION 2MP DUAL LIGHT WITH AUDIO DS-2CE16D0T-LPFS
Dual Light Audio Camera
Hikvision DS-2CE16D0T-LPFS 2MP Dual Light Audio Fixed Mini Bullet CameraIR Range
Up to 25m IR distance for bright night imagingFrame Rate
TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fpsWhite Light
Up to 20m white light distance for bright night imagingAudio
Built-in Microphone, Transmits audio over the coaxial cableProtection Level
Water and dust resistant (IP67)HIKVISION 4 CHANNEL DVR 7104HGHI-K1
Hikvision DS-7104HGHI-K1 4 Ch 1080p Mini 1U H.265 DVR, H.265 pro+ compression, Encoding ability up to 1080p Lite @ 15 fps, 5 signals input adaptively (HDTVI/AHD/CVI/CVBS/IP), 1-ch (up to 5-ch) IP Camera can be connected on Enhanced IP Mode, Audio Input/Output, Total Bandwidth: 64Mbps, 1 SATA interface (Up to 4 TB capacity for each disk), 12 VDC, 1.5 A.

Reviews
There are no reviews yet.