HIKVISION 2MP COLORVU INDOOR DS-2CE70DF0T-PF
₨ 6,200 Original price was: ₨ 6,200.₨ 5,850Current price is: ₨ 5,850.
Hikvision 2MP ColorVu Indoor Turret Camera, 2.8mm Fixed Lens, 1920 × 1080 resolution, 24/7 color imaging with F1.0 aperture, Up to 20m white light distance, four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS), Digital WDR, Plastic, 12 VDC
Resolution
2MP (1920x1080p) ColorVu Indoor Fixed Turret Camera
ColorVu Camera
24/7 color imaging with F1.0 aperture
Supplemental Light
Up to 20 m white light distance for bright night imaging
Frame Rate
1080p@25fps/30fps
Smart Features
DWDR, 3D DNR, BLC, HLC
Video Output Mode
One port for four switchable signals (TVI/AHD/CVI/CVBS)
| Camera | |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Frame Rate | TVI: 1080p @25fps/30fps CVI: 1080p @25fps/30fps AHD: 1080p @25fps/30fps CVBS: PAL/NTSC |
| Min. Illumination | 0.001 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s; NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Field of View | 2.8 mm, horizontal FOV: 98°, vertical FOV: 51°, diagonal FOV: 115°
3.6 mm, horizontal FOV: 76°, vertical FOV: 41°, diagonal FOV: 90° |
| Lens Mount | M12 |
| Light Alarm | Solid Light Alarm (White Light) |
| WDR (Wide Dynamic Range) | Digital WDR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Menu | |
| White Light | Auto/Off |
| Image Mode | STD / HIGH-SAT / HIGHLIGHT |
| AGC | Yes |
| Day/Night Mode | Color |
| White Balance | Auto/Manual |
| AE (Auto Exposure) Mode | DWDR, BLC, HLC, Global |
| Noise Reduction | 3D DNR/2D DNR |
| Language | English |
| Function | Brightness, Mirror, Sharpness, Anti-Banding, Smart Light |
| Interface | |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| General | |
| Operating Conditions | -40°C to 60°C (-40°F to140°F), Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%
*You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Consumption | Max. 2.4 W |
| Material | Plastic |
| White Light Range | Up to 20 m |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Φ 85.02 mm × 81.25 mm (Φ 3.35″ × 3.2″) |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
10 AMP (Power Supply 12V)
15 AMP (Power Supply 12V)
HIKVISION 2MP OUTDOOR IP CAMERA DS-2CD1023G0E-I
- Resolution: 2MP (1920x1080p) Full HD
- IR Range: Up to 30m
- Frame Rate: 25fps@(1920x1080, 1280x960, 1280x720)
- Video Compression: Main stream - H.265/H.264, Sub stream - H.265/H.264/MJPEG
- Alarms Trigger: Motion detection, video tampering alarm, illegal login
- General Functions: Motion Detection, Privacy Mask
- Smart Features: DWDR, 3D DNR, BLC, ROI
- Protection Level: IP67 Weatherproof
- Power: Supports PoE (Power over Ethernet)

Reviews
There are no reviews yet.