HIKVISION 2MP TURBO HD DS-2CE16D0T-ITPF
Hikvision DS-2CE16D0T-ITPF 2MP Fixed Mini Bullet Camera, CMOS Sensor, EXIR 25m IR, Outdoor EXIR Bullet, ICR, 0.01 Lux/F1.2, 12VDC, Smart IR, OSD Menu(Up the Coax), IP67, 3.6mm Lens, Support TVI/AHD/CVI/CVBS video signal output.
Resolution
2MP Fixed Mini Bullet Camera
IR Range
Smart IR, up to 25 m IR distance
Frame Rate
TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps, CVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps
Smart Features
DWDR, BLC, 2D-DNR, Day & Night with ICR
Video Output Mode
4 in 1 video output (switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)
Protection Level
Water and dust resistant (IP67)
| Camera | |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Frame Rate | TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps CVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fps CVBS: PAL/NTSC |
| Min. illumination | 0.01 Lux@(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Lens | 3.6 mm |
| Field of View | 3.6 mm, horizontal FOV: 79.6°, vertical FOV: 43.5°, diagonal FOV: 93.7° |
| Lens Mount | M12 |
| Day & Night | ICR |
| WDR (Wide Dynamic Range) | Digital WDR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 90°, Rotation: 0 to 360° |
| Menu | |
| Image Mode | STD / HIGH-SAT |
| AGC | Yes |
| Day/Night Mode | Auto / Color / BW (Black and White) |
| White Balance | Auto/Manual |
| AE (Auto Exposure) Mode | DWDR / BLC / HLC / Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Language | English |
| Function | Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Interface | |
| Video Output | Switchable TVI / AHD / CVI / CVBS |
| General | |
| Operating Conditions | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% |
| Power Consumption | Max. 2.2 W |
| Protection Level | IP67 |
| Material | Plastic |
| IR Range | Up to 25 m |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimensions | 57.9 mm × 60.9 mm × 138.8 mm (2.28″ × 2.39″ × 5.47″) |
| Weight | Approx. 141 g (0.31 lb.) |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
10 AMP (Power Supply 12V)
15 AMP (Power Supply 12V)
HIKVISION 2MP TURBO HD DS-2CE76D0T-ITPF
Resolution
2MP (1920 × 1080 resolution) Indoor Fixed Turret CameraIR Range
EXIR 2.0: advanced infrared technology with 20m IR distanceFrame Rate
TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps CVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fpsSmart Features
DWDR/BLC/HLC, AGC, Day & Night ModeVideo Output Mode
4 in 1 (4 signals switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)Field Of View
Horizontal FOV: 101° Vertical FOV:60° Diagonal FOV: 122°HIKVISION 2MP TURBO HD INDOOR DS-2CE76D0T-EXIPF
HIKVISION 2MP TURBO HD OUTDOOR DS-2CE16DOT-EXIPF
HIKVISION 5MP DUAL LIGHT WITH AUDIO DS-2CE16K0T-LPFS
Dual Light Audio Camera
Hikvision DS-2CE16K0T-LPFS 3K Dual Light Audio Fixed Mini Bullet CameraIR Range
Up to 25m IR distance for bright night imagingFrame Rate
3K@20 fps, 4 MP@25 fps/30 fps, 1080p@25 fps/30 fpsWhite Light
Up to 20m white light distance for bright night imagingAudio
Built-in Microphone, Transmits audio over the coaxial cableProtection Level
Water and dust resistant (IP67)HIKVISION DS-2CD1043G0E-I CAMERA
- Resolution: 2MP (2560x1440p) Full HD
- IR Range: Up to 30m
- Frame Rate: 20fps@(2560×1440, 2304×1296, 1920×1080, 1280×720)
- Video Compression: Main stream – H.265/H.264, Sub stream – H.265/H.264/MJPEG
- Alarms Trigger: Motion detection, video tampering alarm, illegal login
- General Functions: Motion Detection, Privacy Mask
- Smart Features: DWDR, 3D DNR, BLC, HLC
- Protection Level: IP67 Weatherproof
- Power: Supports PoE (Power over Ethernet)

Reviews
There are no reviews yet.