HIKVISION 2MP DUAL LIGHT WITH AUDIO DS-2CE16D0T-LPFS
₨ 5,500 Original price was: ₨ 5,500.₨ 5,000Current price is: ₨ 5,000.
Hikvision DS-2CE16D0T-LPFS 2MP Dual Light Audio Fixed Mini Bullet Camera, 1920×1080 resolution, 2.8 mm fixed focal lens, 25 m IR, TVI/AHD/CVI/CVBS switchable, Audio over Coaxial Cable, plastic material, Built-in Mic, 12V Power Supply, IP67 protection.
Dual Light Audio Camera
Hikvision DS-2CE16D0T-LPFS 2MP Dual Light Audio Fixed Mini Bullet Camera
IR Range
Up to 25m IR distance for bright night imaging
Frame Rate
TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fps
White Light
Up to 20m white light distance for bright night imaging
Audio
Built-in Microphone, Transmits audio over the coaxial cable
Protection Level
Water and dust resistant (IP67)
| Camera | |
| Image Sensor | 2MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s; NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 180°, Rotation: 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens | |
| Lens Type | 2.8 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV: 101°, Vertical FOV: 56°, Diagonal FOV: 118° |
| Lens Mount | M12 |
| Illuminator | |
| Supplement Light Type | White Light, IR |
| Supplement Light Range | IR: Up to 25 m White Light: Up to 20 m |
| Image | |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 1080P @ 30 fps, 1080P @ 25 fps AHD: 1080P @ 30 fps, 1080P @ 25 fps CVI: 1080P @ 30 fps, 1080P @ 25 fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | IR / White Light |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | Yes |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Yes |
| Interface | |
| Video Output | Switchable TVI / AHD / CVI / CVBS |
| General | |
| Material | Plastic |
| Dimension | 138.8 mm × 60.9 mm × 57.9 mm (5.47″ × 2.4 ” × 2.3″) |
| Weight | Approx. 155 g (0.34 lb.) |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), Humidity: 90% or Less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Consumption | Max. 3.3 W |
| Approval | |
| Protection | IP67 |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
HIKVISION 2MP COLORVU OUTDOOR DS-2CE10DF0T-PF
Resolution
High quality imaging with 2 MP (1920 × 1080) resolutionColorVu Camera
2 MP ColorVu Fixed Mini Bullet CameraWhite Light
Up to 20m white light distance for Bright Night ImagingFunction
Brightness, Mirror, Sharpness, Anti-Banding, Smart LightFrame Rate
1080p@25fpsSmart Features
Digital WDR, BLC, HLC, GlobalVideo Output Mode
Switchable TVI/AHD/CVI/CVBSProtection Level
IP67 WeatherproofHIKVISION 4 CHANNEL DVR 7104HGHI-K1
Hikvision DS-7104HGHI-K1 4 Ch 1080p Mini 1U H.265 DVR, H.265 pro+ compression, Encoding ability up to 1080p Lite @ 15 fps, 5 signals input adaptively (HDTVI/AHD/CVI/CVBS/IP), 1-ch (up to 5-ch) IP Camera can be connected on Enhanced IP Mode, Audio Input/Output, Total Bandwidth: 64Mbps, 1 SATA interface (Up to 4 TB capacity for each disk), 12 VDC, 1.5 A.

Reviews
There are no reviews yet.