EZVIZ Wireless camera C6N 2MP Indoor PT Camera
₨ 9,200 Original price was: ₨ 9,200.₨ 9,000Current price is: ₨ 9,000.
EZVIZ Wireless camera C6N 2MP Indoor PT Camera
C6N-Ezviz Wireless Camera
100% Original C6N-Ezviz Wireless Camera Price in Pakistan
- Smart Wireless Network Camera (Model: C6N -Ezviz)
- Max. Resolution 1920 × 1080
- Frame Rate Max. 15fps; Self-adaptive during network transmission
- Smart Alarm Motion detection
- Wi-Fi Pairing AP Pairing
- Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Interface Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Wired Network RJ45 X 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port)
- Storage MicroSD card (32-GB)
- Free Installation
EZVIZ Wireless camera C6N 2MP Indoor PT Camera
C6N-Ezviz Wireless Camera
Features
Wi-Fi PT Camera
EZVIZ C6N 1080p Smart Home Wi-Fi PT Camera
View from Anywhere
Always stay with that matters most to you from anywhere, anytime.
Smart IR
Smart Night Vision with Smart IR (up to 10m / 33ft.)
Smart tracking
When it detects a moving object, the C6N is smart enough to automatically track its motion while alerting you with an image in real-time.
PT Camera
Motorized Pan and Tilt 360° Visual Coverage
Motion Detection
AI-powered person detection.
Two Way Audio
With High-fidelity speaker & microphone Talk, as if you were there.
Storage
Supports MicroSD Cards (up to 256 GB)
Specifications
| Image Sensor | 1/4″ Progressive Scan CMOS |
| Shutter Speed | Self-adaptive shutter |
| Lens | 4mm@ F2.4, view angle: 85° Diagonal, 75° Horizontal, 45° Vertical |
| Lens Mount | M12 |
| Day & Night | IR-cut filter with auto-switching |
| DNR | 3D DNR |
| WDR | Digital WDR |
| Video Compression | H.264 |
| Video Bit Rate | Adaptive bit rate. |
| Power Supply | DC 5V/1A |
| Power Consumption | 5W max |
| IR Range | MAX. 10m (32.81 fts) |
| Dimensions | 88 mm x 88.2 mm x 119 mm (3.46” x 3.47” x 4.69”) |
| Packaging Dimensions | 103 mm x 103 mm x 168 mm (4.06” x 4.06” x 6.61”) |
| Bare Weight | 218g (0.48lb) |
| Smart Alarm | Motion detection |
| Wi-Fi Pairing | AP Pairing |
| Protocol | EZVIZ Cloud Proprietary Protocol |
| Interface Protocol | EZVIZ Cloud Proprietary Protocol |
| Standard | IEEE802.11 b/g/n |
| Frequency Range | 2.4 GHz ~ 2.4835 GHz |
| Channel Bandwidth | Supports 20MHz |
| Security | 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK |
| Transmission Rate | 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Frame Rate | Max. 15fps; Self-adaptive during network transmission |
| Storage | MicroSD card slot (Max. 256 GB) |
| Power | Micro USB |
| Wired Network | RJ45 X 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port) |
| Certifications | FCC / UL / CE / WEEE / REACH / RoHS |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Ezviz C1C -B wifi Camera
Ezviz c3w pro 2mp Camera
- Smart Home Network Camera (Model: EZVIZ C3W PRO)
- Pan: 352°, Tilt: 95°
- Max. Resolution 1920 × 1080
- AI Powered Human Detection
- Wi-Fi Pairing AP Pairing
- Storage MicroSD card slot (Max. 256 GB)
- Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Interface Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Wired Network RJ45 X 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port)
- Frame Rate Max. 30fps; Self-adaptive in network transmission
Ezviz C8C Lite wifi Camera
Ezviz C8C Lite Wi-Fi Outdoor PT Camera, 1/2.7" Progressive Scan CMOS, 4mm Lens, Pan/Tilt, Motorized Pan & Tilt for 360° Visual Coverage, AI-Powered Person Detection, Audio Recording, 3D DNR, DWDR, BLC, Supports MicroSD Card Storage (up to 256 GB), H.265 Video Technology, Black & White Night : 30 m / 100 ft, DC 12V / 1A, Weatherproof Design.
Ezviz CB3 +Solar Panel wifi Camera
Ezviz H6N Camera
Ezviz H8C wifi Camera
EZVIZ Wireless camera C6W 4MP Indoor PT Camera
EZVIZ Wireless camera C6W 4MP Indoor PT Camera
C6W Pan/Tilt Indoor Security Camera
Ezviz C6W Specification- Dimensions: 95.8 x 95.8 x 90.6 mm
- Max Resolution: 2560 × 1440
- Lens: 4mm@ F2.0
- Lens(View Angle): 104° diagonal, 83° horizontal, 57° vertical
- Day & Night: IR-cut filter with auto-switching
- Video Bit-rate: Ultra-HD; HD; Standard. Adaptive bit rate.
- Audio Bit-rate: Self Adaptive
- Frame Rate: Max: 25fps; Self-Adaptive
- Power Supply: DC 5V/2A
- Storage: MicroSD card slot (Max. 256GB)
- Net Weight: 252g
- Smart Alarm: AI Person Detection
- Two-Way Talk: Supports
- Operating Conditions: -10°C to 45°C, Humidity 95% or less
- General Function: Anti-Flicker, Dual-Stream, Heart Beat, Mirror Image, Password Protection, Watermark
EZVIZ Wireless camera OutPro 3MP 2K
EZVIZ Wireless camera OutPro 3MP 2K
Outdoor Colour Night Vision WiFi Security Camera
- WIFI Bullet Camera
- H.265 Video Compression
- 3MP Resolution
- 2.8mm Fixed Lens
- 30m IR Illumination
- Stand-alone Camera
- Two-Way Audio
- Active Defense with Light and Siren
- Colour Night Vision
- AI-Powered Human Shape Detection
- Supports MicroSD Card (Up to 256 GB)
- Power Source 12VDC
- IP67 Weatherproof Design

Reviews
There are no reviews yet.