EZVIZ Wireless camera OutPro 3MP 2K
EZVIZ Wireless camera OutPro 3MP 2K
Outdoor Colour Night Vision WiFi Security Camera
Features:
- WIFI Bullet Camera
- H.265 Video Compression
- 3MP Resolution
- 2.8mm Fixed Lens
- 30m IR Illumination
- Stand-alone Camera
- Two-Way Audio
- Active Defense with Light and Siren
- Colour Night Vision
- AI-Powered Human Shape Detection
- Supports MicroSD Card (Up to 256 GB)
- Power Source 12VDC
- IP67 Weatherproof Design
EZVIZ Wireless camera OutPro 3MP 2K
Outdoor Colour Night Vision WiFi Security Camera
| Specifications | |
|---|---|
| Model | CS-C3TN (3MP) |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.7”Progressive Scan CMOS |
| Minimum Illumination | 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Speed | Self-adaptive shutter |
| Lens | 2.8 mm @ F2.0, view angle: 109° (Horizontal), 126°(Diagonal). |
| Lens Mount | M12 |
| DNR | 3D DNR |
| WDR | Digital WDR |
| Compression | |
| Video Compression | H.265 / H.264 |
| Video Bit Rate | Quad HD; Full HD; HD; Standard. Adaptive bit rate. |
| Image | |
| Max. Resolution | 2304 × 1296 |
| Frame Rate | Max: 30fps; Self-Adaptive during network transmission |
| Network | |
| User defined alarm tones | Supports |
| Wi-Fi Pairing | AP Pairing |
| Protocol | EZVIZ Cloud Proprietary Protocol |
| Interface Protocol | EZVIZ Cloud Proprietary Protocol |
| General Function | Anti-Flicker, Dual-Stream, Heart Beat, Password Protection, Watermark |
| Max. Bitrate | 2M |
| Interface | |
| Storage | Micro SD card slot (Max. 256 GB) |
| Wired network | RJ45 × 1(10M/100M Adaptive Ethernet Port) |
| Wi-Fi | |
| Standard | IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.4835 GHz |
| Channel Bandwidth | Supports 20MHz |
| Security | 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK |
| Transmission Rate | 11b: 11Mbps,11g: 54Mbps,11n: 144Mbps |
| General | |
| Operating Conditions | -4°F to 122 °F (-20ºC to 50ºC ); Humidity 95% or less ( non-condensing) |
| Power Supply | DC 12V/1A |
| Power Consumption | Max. 6W |
| IP Grade | IP 67 |
| Night Vision Distance (Black/White Night Vision Mode) | Max. 30 m (98 ft) |
| Dimensions | 72 × 84 × 152 mm (2.83 × 3.31 × 5.98 inch) |
| Packaging Dimensions | 227 × 100 × 92 mm (8.94 × 3.94 × 3.62 inch) |
| Net Weight | 253 g (8.9 oz) |
| In the box | |
| In the box | – EZVZ OutPro Camera |
| – Drill Template | |
| – Screw Kit | |
| – Waterproof Kit | |
| – Power Adapter | |
| – Regulatory Information | |
| – Quick Start Guide | |
| Certifications | |
| Certifications | CE / FCC / UL / RoHS / WEEE |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Ezviz C1C -B wifi Camera
Ezviz c3w pro 2mp Camera
- Smart Home Network Camera (Model: EZVIZ C3W PRO)
- Pan: 352°, Tilt: 95°
- Max. Resolution 1920 × 1080
- AI Powered Human Detection
- Wi-Fi Pairing AP Pairing
- Storage MicroSD card slot (Max. 256 GB)
- Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Interface Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Wired Network RJ45 X 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port)
- Frame Rate Max. 30fps; Self-adaptive in network transmission
Ezviz C6N Wifi Camera
Ezviz C8C Lite wifi Camera
Ezviz C8C Lite Wi-Fi Outdoor PT Camera, 1/2.7" Progressive Scan CMOS, 4mm Lens, Pan/Tilt, Motorized Pan & Tilt for 360° Visual Coverage, AI-Powered Person Detection, Audio Recording, 3D DNR, DWDR, BLC, Supports MicroSD Card Storage (up to 256 GB), H.265 Video Technology, Black & White Night : 30 m / 100 ft, DC 12V / 1A, Weatherproof Design.
Ezviz H6N Camera
Ezviz H8C wifi Camera
EZVIZ Wireless camera C6N 2MP Indoor PT Camera
EZVIZ Wireless camera C6N 2MP Indoor PT Camera
C6N-Ezviz Wireless Camera
- Smart Wireless Network Camera (Model: C6N -Ezviz)
- Max. Resolution 1920 × 1080
- Frame Rate Max. 15fps; Self-adaptive during network transmission
- Smart Alarm Motion detection
- Wi-Fi Pairing AP Pairing
- Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Interface Protocol EZVIZ Cloud Proprietary Protocol
- Wired Network RJ45 X 1 (10M/100M self-adaptive Ethernet port)
- Storage MicroSD card (32-GB)
- Free Installation
EZVIZ Wireless camera C6W 4MP Indoor PT Camera
EZVIZ Wireless camera C6W 4MP Indoor PT Camera
C6W Pan/Tilt Indoor Security Camera
Ezviz C6W Specification- Dimensions: 95.8 x 95.8 x 90.6 mm
- Max Resolution: 2560 × 1440
- Lens: 4mm@ F2.0
- Lens(View Angle): 104° diagonal, 83° horizontal, 57° vertical
- Day & Night: IR-cut filter with auto-switching
- Video Bit-rate: Ultra-HD; HD; Standard. Adaptive bit rate.
- Audio Bit-rate: Self Adaptive
- Frame Rate: Max: 25fps; Self-Adaptive
- Power Supply: DC 5V/2A
- Storage: MicroSD card slot (Max. 256GB)
- Net Weight: 252g
- Smart Alarm: AI Person Detection
- Two-Way Talk: Supports
- Operating Conditions: -10°C to 45°C, Humidity 95% or less
- General Function: Anti-Flicker, Dual-Stream, Heart Beat, Mirror Image, Password Protection, Watermark

Reviews
There are no reviews yet.