Hikvision 7604NI-K1 4CH NVR
₨ 20,000 Original price was: ₨ 20,000.₨ 19,200Current price is: ₨ 19,200.
Hikvision 4-Ch NVR (Network Video Recorder), 8MP Resolution Support, H.265+/H.265 Support, Incoming/Outgoing Bandwidth : 40 Mbps/80 Mbps, IEEE 802.11b/g/n, 1 SATA interface for HDD with up to 6TB capacity, Smart Feature Set, 12 VDC.
Hikvision 7604NI-K1 4CH NVR
IP Video Input
Up to 4 IP cameras can be connected
Bandwidth
Incoming bandwidth: 40 Mbps
Outgoing bandwidth: 80 Mbps
Decoding Format
Supports H.265+/H.265/H.264+/H.264 Video formats
Decoding Capacity
1-ch @ 8 MP / 4-ch @ 1080p
Video Output
VGA/HDMI Output
Smart Function
Centralized management of IP cameras
VCA detection alarm
SATA Interface
1 SATA interface connectable for recording and backup
Recording Resolution
Live view, storage, and playback of the connected camera at up to 8 MP resolution
| Video/Audio input | |
| IP video input | 4-ch |
| Up to 8 MP resolution | |
| Two-way audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| Network | |
| Incoming bandwidth | 40 Mbps |
| Outgoing bandwidth | 80 Mbps |
| Video / Audio output | |
| Recording resolution | 8 MP / 6 MP / 5 MP / 4 MP / 3 MP / 1080p / UXGA Â / 720p / VGA / 4CIF / DCIF / 2CIF / CIF / QCIF |
| HDMI output resolution | 1-ch, 4K (3840 Ă— 2160) / 30Hz,1920 Ă— 1080p / 60Hz, 1600 Ă— 1200 / 60Hz, 1280 Ă— 1024 / 60Hz, 1280 Ă— 720 / 60Hz, 1024 Ă— 768 / 60Hz;
HDMI / VGA simultaneous output |
| VGA output resolution | 1-ch, 1920 Ă— 1080p / 60Hz, 1600 Ă— 1200 / 60Hz, 1280 Ă— 1024 / 60Hz, 1280 Ă— 720 / 60Hz, 1024 Ă— 768 / 60Hz;
HDMI / VGA simultaneous output |
| Audio output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Decoding | |
| Decoding format | H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ / MPEG4 |
| Live view  /  Playback resolution | 8 MP / 6 MP / 5 MP / 4 MP / 3 MP / 1080p / UXGA / 720p / VGA / 4CIF / DCIF / 2CIF / CIF / QCIF |
| Synchronous playback | 4-ch |
| Capability | 1-ch @ 8 MP / 4-ch @ 1080p |
| Network management | |
| Network protocols | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnPâ„¢, HTTPS |
| Hard disk | |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 6TB capacity for each disk |
| External interface | |
| Network interface | 1, RJ-45 10 / 100 / 1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| USB interface | 2 Ă— USB 2.0 |
| General | |
| Power supply | 12 VDC |
| Power | ≤ 18W |
| Consumption (without hard disk) | ≤ 10 W |
| Working temperature | -10 to +55º C (+14 to +131º F) |
| Working humidity | 10 to 90 % |
| Chassis | 1U chassis |
| Dimensions (W Ă— D Ă— H) | 315 Ă— 240 Ă— 48 mm (12.4″ Ă— 9.4″ Ă— 1.9″) |
| Weight(without hard disk) | ≤ 1 kg (2.2 lb) |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
HIKVISION 2MP COLORVU OUTDOOR DS-2CE10DF0T-PF
Resolution
High quality imaging with 2 MP (1920 Ă— 1080) resolutionColorVu Camera
2 MP ColorVu Fixed Mini Bullet CameraWhite Light
Up to 20m white light distance for Bright Night ImagingFunction
Brightness, Mirror, Sharpness, Anti-Banding, Smart LightFrame Rate
1080p@25fpsSmart Features
Digital WDR, BLC, HLC, GlobalVideo Output Mode
Switchable TVI/AHD/CVI/CVBSProtection Level
IP67 WeatherproofHIKVISION 2MP INDOOR IP CAMERA DS-2CD1023G0E-I 2.8mm
- Resolution:Â 2MP (1920x1080p) Full HD
- IR Range:Â Up to 30m
- Frame Rate:Â 25fps@(1920Ă—1080, 1280Ă—960, 1280Ă—720)
- Video Compression: Main stream – H.265/H.264, Sub stream – H.265/H.264/MJPEG
- Alarms Trigger:Â Motion detection, video tampering alarm, illegal login
- General Functions:Â Motion Detection, Privacy Mask
- Smart Features:Â DWDR, 3D DNR, BLC, ROI
- Power:Â Supports PoE (Power over Ethernet)
HIKVISION 2MP TURBO HD DS-2CE76D0T-ITPF
Resolution
2MP (1920 Ă— 1080 resolution)Â Â Indoor Fixed Turret CameraIR Range
EXIR 2.0: advanced infrared technology with 20m IR distanceFrame Rate
TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps CVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fpsSmart Features
DWDR/BLC/HLC, AGC, Day & Night ModeVideo Output Mode
4 in 1 (4 signals switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)Field Of View
Horizontal FOV: 101° Vertical FOV:60° Diagonal FOV: 122°HIKVISION 5MP DUAL LIGHT WITH AUDIO DS-2CE16K0T-LPFS
Dual Light Audio Camera
Hikvision DS-2CE16K0T-LPFS 3K Dual Light Audio Fixed Mini Bullet CameraIR Range
Up to 25m IR distance for bright night imagingFrame Rate
3K@20 fps, 4 MP@25 fps/30 fps, 1080p@25 fps/30 fpsWhite Light
Up to 20m white light distance for bright night imagingAudio
Built-in Microphone, Transmits audio over the coaxial cableProtection Level
Water and dust resistant (IP67)HIKVISION 5MP INDOOR DOME DS-2CE76H0T-ITPF
Resolution
5MP (2560 Ă— 1944Â Resolution)Â Fixed Turret Turbo CameraIR Range
EXIR 2.0: advanced infrared technology with 20m IR distanceFrame Rate
5M@20fps, 4M@30fps, 4M@25fps, 1080p@30fps, 1080p@25fpsSmart Features
DWDR/BLC/HLC/Global, 2D DNR, AGC, Day & Night ModeVideo Output Mode
4 in 1 Video Output (Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS)Field Of View
Horizontal FOV: 85°, Vertical FOV: 63°, Diagonal FOV:110°Hikvision DS-3E0105P-E-M POE SWITCH
Hikvision DS-7608NI-Q2 NVR
Network Video Recorder
- H.265+/H.265/H.264/H.264+ video formats
- Connectable to the third-party network cameras
- Up to 16 IP cameras can be connected
- Recording at up to 8 MP resolution
- Supports live view, storage, and playback of the connected camera at up to 8 MP resolution
- HDMI and VGA independent outputs Â

Reviews
There are no reviews yet.